Je to dobre
Apokalypsa - Nový začátek
 Zdravim tě Slíďo. Jak je? Našels něco, nebo je to tady vybraný? No jo, no jo, byls tu první. A neboj, nejsem žádná krysa. Na moje slovo se můžeš spolehnout. Ale když už tě vidim, tak se hned zeptám. Deš na sraz? Nebo tě ještě nikdo nepozval? Víš co, pozvi mne na trochu toho chlastu, co ti kouká z báglu a já ti vo tom povim.

Jednou sme s Krysama prolejzali lesy kousek od Novýho Písku. Bylo to dost nebezpečný, protože je tam na spoustě míst pořád dost radiace. Ale právě díky tej radiaci, která zvolna ustupuje, se tam dá najít spousta užitečných věcí. Každopádně zpátky k věci. Jak si tak hledáme, najednou před náma vyleze z křoví ňákej chlapík. Byl úplně stejně zaskočenej, jako my, takže sme tam chvíli jen stáli a zírali na sebe. V tom radiací prolezlým kraji ani jeden z nás nikoho dalšího nečekal. Ale dopadlo to dobře. Po chvíli opatrnýho vyptávání se nakonec ukázalo, že je to pašerák z Novýho Písku a my sme ho potkali přímo na jeho tajnej stezce. No a Krysáci toho samozřejmě využili a hned začali z kapes tahat různý věci, co sme našli a snažili se je s pašerákem vyměnit za chlast. Jenže pašerák toho moc neměl, což vopravdu zamrzelo. Každopádně sme se s nim dohodli, že 4 dny po příštím úplňku se sejdem na tom samým místě, kde popijem a zakšeftujem. Přecejen bez těch poplatků, co chtěj v Novým Písku, se kšeftuje mnohem líp.

Takže pokud máš chuť, sraz je večer 4 dny po příštím úplňku. Ale nikomu vo tom neříkej. Je to tajný. A hlavně se vo tom nesmí dozvědět nikdo kromě nás sběračů. Nechcem přece, aby nás tam vyhmátli ňáký nájezdníci a podobná havěť. I když, nikdo kromě sběračů se mezi těma radiacema stejně určitě nevymotá. Ostatně, najít to místo je takovej test. Jen když to místo najdeš, patříš mezi nás…