Je to dobre
Apokalypsa - Nový začátek
 Démonova Horda

Myslíš si, že seš drsnej? Možná, že v nějakej díře mezi vesnickejma buranama bys přežil. Ale tady? Vážně si myslíš, že dokážeš přežít v Démonově Hordě?

Tady se nikdo s nikym nemazlí, pokud nemáš na mysli zrovna holky, i když i na ty je třeba dávat bacha. Každej se tady stará akorát vo sebe a vo svuj gang. Pokud se tady někomu připleteš do cesty, můžeš očekávat nůž v zádech. A to bude ten lepší způsob smrti. A hlavně si dávej bacha, abys nevytočil Psy nebo dokonce samotnýho Démona. To by tě pak už nezachránil nikdo. Na vlastní voči sem viděl, jak Démon jenom holýma rukama utrhnul jednomu z nejsilnějších žoldáků ruku a pak ho s ní umlátil. A to udělal jenom kvůli tomu, že ten žoldák zabíjel vesničany. Pokud totiž chceš bejt součástí Hordy, nezapomínej na to, že vesničany nesmíš zabíjet. Můžeš je mlátit a okrádat, ale nesmíš je zabít nebo zmrzačit. Všichni přece potřebujem z něčeho žít a vesničani rádi zaplatí, než aby přišli vo všechno.

Dám ti ještě jednu radu. Nesnaž se okrádat místní obchodníky a buď k nim slušnej. Pokud je vytočíš, tak asi chcípneš hlady, protože jejich rukama prochází úplně všechno, od jídla, přes zbraně až po náboje. Doporučuju ti najít si tady nějakou díru, do který budeš moct přes noc zalézt a taky se co nejdřív přidat k nějakej místní bandě. Samotáři tady většinou moc dlouho nepřežívaj. Sice budeš muset platit nějaký podíly z tvýho výdělku nebo kořisti, ale aspoň budeš mít jistotu, že se tě někdo v případě nouze zastane. Ale pokud po tobě bude něco chtít jeden ze Psů, tak mu to radši dej. Neplatit Psum znamená chcípnout. To mi věř.

Jestli tady i tak chceš zůstat, budiž. Pro drsňáky jako já je Démonův tábor přímo rájem na zemi. Třeba se tady taky uchytíš. Ale neříkej, že jsem tě nevaroval. A teď se tě zeptám. Chceš jít dál? Jo? Tak zaplať sráči! Za rady i za vstup. Jestli nic nemáš, táhni! Nic tady není zadarmo!

Složení Hordy

Hordu tvoří celá řada nájezdnických tlup či jednotlivců, kteří přísahali věrnost a poslušnost Démonovi. Mnozí se nemají moc v lásce, avšak kvůli Démonovým nařízením mezi sebou nemohou otevřeně bojovat. V Hordě však stále platí právo silnějšího a nějaká ta krádež nebo rvačka se většinou neřeší a proto jsou jednotlivci či malé skupinky v ohrožení. Díky tomu začaly vznikat gangy, což jsou tlupy nájezdníků, kteří si navzájem pomáhají a chrání se. Obrat nějakého samotáře bez ochrany je pro každého výzva, ovšem dovolit si na člena gangu znamená dovolit si na celý gang. A jen málokdo může mít tolik nepřátel a přežít. Jednotlivé gangy si také nechávají platit od vesničanů v podrobených táborech za ochranu, z čehož si pak mohou dovolit lepší vybavení, jídlo a pití.

Důležitými a chráněnými osobami v Hordě jsou technici, kteří se starají o výrobu a údržbu různých strojů včetně vozidel. Významní, ovšem ne tolik chránění, jsou také Piloti, lidé, kteří dokáží řídit vozidla. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Psy, Démonovy elitní jednotky, ze kterých Démon volí správce svých území či velitele nájezdnických jednotek.

Gangy:

Bijci - Bijci jsou jedním z prvních a také největším gangem Hordy. Plnohodnotnými členy se stávají pouze schopní bojovníci a siláci. Právě jim platí za ochranu nejvíce lidí.

Stíni - Tento gang je tak trochu zvláštní. Nespoléhá se totiž na sílu a není ani příliš početný, ale rozházet si to s ním je opravdu o život. Ti, kdo si příliš dovolili na nějakého Stína totiž většinou zmizeli či se například otrávili nebo byli zákeřně zabiti, aniž se našel vrah. Jinak si Stíni žijí poměrně spokojeně a rozhodně netrpí nouzí i přesto, že jim téměř nikdo neplatí za ochranu. Členy si však tento gang velmi pečlivě vybírá a plnohodnotným členem se stane jen málokdo.

Potkani - Název Potkani se k tomuto gangu opravdu hodí. I když jsou členové tohoto gangu drzí, zákeřní a nenechaví, daří se jim v Hordě přežívat a navíc prosperují. Je všeobecně známo, že pokud něco sháníte, je dobré ptát se Potkanů. Potkanům za ochranu moc lidí neplatí, což pravděpodobně způsobuje málo výhrůžná vizáž většiny členů, avšak Potkani navzájem drží při sobě a i když celkově nejsou příliš bohatí, daří se jim získávat jídlo a věci, které zrovna potřebují.

Sekáči - Sekáči jsou dalším klasickým gangem založeným na síle a brutalitě. Členy gangu jsou rváči a bojovníci bez svědomí, pro které jsou morální hodnoty velkou neznámou. Jejich oblíbenými zbraněmi jsou různé mačety, nože a sekery, což pravděpodobně dalo gangu název. K ostatním gangům se chovají téměř nepřátelsky a přímo nenávidí Potkany. Stíny se snaží přehlížet a ignorovat.

Lebkouni - Běžný gang plný rváčů, kteří se jen tak něčeho neleknou. Jako ostatní klasické gangy i oni žijí převážně z poplatků za ochranu.

Rosomáci - Snad všichni v Hordě se shodují na tom, že Rosomáci jsou naprostí šílenci. Rosomáci totiž nade vše milují adrenalin a překonávání bolesti a strachu. Proto i když většinou nejsou příliš urostlí, s oblibou vyvolávají rvačky a hrnou se do největších bojů. Je s podivem, že tento gang ještě nevymřel. Mnoho Rosomáků navíc dělá piloty, což však většinu pasažérů jejich strojů právě neuklidňuje. I Rosomáci si nechávají platit za ochranu, avšak nezáleží jim na tom tolik, jako Lebkounům, Sekáčům nebo Bijcům.